DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

První návštěvu u stomatologa by mělo dítě absolvovat již kolem prvního roku věku.

Děti přijímáme a registrujeme alespoň s jedním z rodičů, prosím respektujte to. Jsme rodinná ordinace a poskytujeme péči pro všechny členy rodiny, vzhledem k rod. anamnéze, nepřijímáme samotné děti!

Pokud chcete péči pouze pro své dítě, obratťe se prosím na odinaci některého z pedostomatologů.

DĚTSKÝ PACIENT

V tomto období mu již prořezávají první zoubky a je tedy potřeba je prohlédnout. Tyto návštěvy jsou prováděny formou hry (povození na křesle, ukázání nástrojů a seznámení se s ordinací jako takovou) a jsou důležité pro získání důvěry dítěte. I dočasné zuby je nutno čistit a snažit se zabránit jejich předčasnému zkažení a jejich ztrátě. Stav dočasných zoubků může ovlivnit stav chrupu stálého, včasné odhalení poruch v prořezávání zoubků a případně odeslání na ortodontickou léčbu rovnátky.

V průběhu návštěvy poučíme jak správně o dětské zoubky pečovat a maminky získají informace, jakou dětskou zubní pastu a kartáček používat. Poradíme s hygienickými a dietetických návyky. V našich ordinacích přistupujeme k dětským pacientům s maximální opatrností a jejich pobyt u nás v ordinaci jim snažíme zpříjemnit.

Jako prevenci u dětí se zvýšeným rizikem vzniku zubního kazu nebo již počínajícími lehkými deminaralizacemi skloviny (bílé křídové skvrny) doporučujeme povrchovou fluoridaci laky, které ochraní zub a dodají mu potřebné minerály.

Ošetření dítěte v analgosedaci – je určeno pro jinak neošetřitelné děti nebo v případě většího množství kazů, které by dětský pacient jen těžko zvládl. Zkušený anesteziolog navodí stav lehkého spánku, při kterém se provede ošetření co nejvíce nebo všech zoubků. Po výkonu dítě v doprovodu rodičů odchází domů a na zákrok si většinou nepamatuje.

Little beautiful girl with white teeth and her young father brushing teeth in the bathroom