DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

První návštěvu u stomatologa by mělo dítě absolvovat již kolem prvního roku věku

DĚTSKÝ PACIENT

V tomto období mu již prořezávají první zoubky a je tedy potřeba je prohlédnout. Tyto návštěvy jsou prováděny formou hry (povození na křesle, ukázání nástrojů a seznámení se s ordinací jako takovou) a jsou důležité pro získání důvěry dítěte. I dočasné zuby je nutno čistit a snažit se zabránit jejich předčasnému zkažení a jejich ztrátě. Stav dočasných zoubků může ovlivnit stav chrupu stálého, včasné odhalení poruch v prořezávání zoubků a případně odeslání na ortodontickou léčbu rovnátky.

V průběhu návštěvy poučíme jak správně o dětské zoubky pečovat a maminky získají informace, jakou dětskou zubní pastu a kartáček používat. Poradíme s hygienickými a dietetických návyky. V našich ordinacích přistupujeme k dětským pacientům s maximální opatrností a jejich pobyt u nás v ordinaci jim snažíme zpříjemnit.

Ošetření dítěte v analgosedaci – je určeno pro jinak neošetřitelné děti nebo v případě většího množství kazů, které by dětský pacient jen těžko zvládl. Zkušený anesteziolog navodí stav lehkého spánku, při kterém se provede ošetření co nejvíce nebo všech zoubků. Po výkonu dítě v doprovodu rodičů odchází domů a na zákrok si většinou nepamatuje.

Little beautiful girl with white teeth and her young father brushing teeth in the bathroom