PROTETIKA

Rekonstrukce ztracené tvrdé zubní tkáně nebo celých zubů či skupin zubů.

Co je protetika?

Protetika je částí stomatologie, zabývající se rekonstrukcí ztracené tvrdé zubní tkáně nebo celých zubů či skupin zubů. Návrh ošetření je vždy individuální a vychází z aktuálního stavu v dutině ústní. Ošetření vyžaduje někdy i delší přípravu s množstvím typů stomatologických výkonů, a proto je ošetření dlouhé, ale také nákladné.

Keramická fazeta

Keramická (estetická) fazeta je tenký „plátek“ keramiky, který může korigovat nedokonalosti zubu (barva, tvar, zakřivení) nebo i změnit celý úsměv. Po odstranění nevyhovující přední vrstvy zubu se keramická fazeta adhesivně nalepí na Váš zub.

KORUNKA

Nahrazuje větší části zubu (někdy i celý povrch) ztracené kazem či úrazem při zachování vlastního kořene zubu. Zhotovujeme metalokeramické (kovokeramické) nebo vysoce estetické celokeramické korunky z nejnovějších materiálů vyrobených v prestižních laboratořích v Praze.

Dentists with a patient during a dental intervention

INLAY, ONLAY (POLOKORUNKA)

Jedná se o náhrady větších defektů zubních tkání z různých materiálů (kov, kompozit, keramika). Představují přechod mezi ošetřením zubu prostou výplní a ošetřením umělou korunkou.

dentist doing digital xray in dentist office

MŮSTEK

Ztrátu celého zubu nebo i více zubů s nemožností ošetření pomocí implantátů se řeší přemostěním mezery. Můstek je tak pevně uchycen pomocí korunek na krajní zuby sousedící s mezerou.

dentist doing digital xray in dentist office

SNÍMATELNÉ NÁHRADY - PROTÉZY

Náhrady se dělí na částečné (v ústech jsou nějaké zuby) a nebo celkové (bezzubá čelist). Částečné snímatelné náhrady doplňují ztracené zuby a využívají ke svému kotvení zubů zbývajících. Celkové snímatelné náhrady poté nahrazují všechny zuby v čelisti.

 
dentist doing digital xray in dentist office